Druga wiosenna wygrana Zawiszy w CLJ

Dzisiaj juniorzy bydgoskiego Zawiszy podejmowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej swoich rówieśników ze Śląska Wrocław.

W meczu 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 2:1 (1:1). Prowadzenie dla przyjezdnych uzyskał Mateusz Stempin, ale juniorzy Zawiszy szybko doprowadzili do wyrównania. Po zagraniu obrońcy Arkadiusza Widelskiego bramkarza przyjezdnych pokonał w 15 minucie Daniel Włosiński. Od 58 minuty gospodarze grali w osłabieniu, ponieważ sędzia pokazał wówczas żółtą kartkę Adrianowi Gołdynowi. Była to druga kartka tego koloru bydgoskiego obrońcy i dlatego ujrzał on jeszcze czerwoną i musiał opuścić boisko. Grając w dziesięciu Zawisza sobie radził nadspodziewanie dobrze. W 65 minucie reprezentant Polski juniorów – Arkadiusz Gajewski po indywidualnej akcji zdobył zwycięską bramkę. Bydgoscy juniorzy grali mądrze i rozważnie, starali się utrzymywać piłkę jak najdalej od własnego pola karnego. Świetny występ zanotował obrońca Arkadiusz Widelski, który był dobry w destrukcji i w konstruowaniu akcji ofensywnych.

Trener juniorów Zawiszy Daniel Osiński był zadowolony z występu podopiecznych i z optymizmem spogląda na kolejne spotkania.

Na zdjęciu: z lewej strony z numerem 24 Arkadiusz Widelski, z prawej Michał Cywiński (nr 16) i Jakub Gackowski.