Juniorzy Zawiszy lepsi również od "Miedziowych"

Juniorzy Zawiszy Bydgoszcz rozegrali wczoraj mecz 26. kolejki Centralnej Ligi juniorów. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej podejmowali czwarte w tabeli Zagłębie Lubin.

W 30 minucie Zawisza objął prowadzenie. Obrońca Damian Michalski wygrał pojedynek jeden na jeden w bocznej strefie boiska i potem dośrodkował. Piłka trafiła na głowę reprezentanta Polski juniorów Arkadiusza Gajewskiego, który pokonał bramkarza gości – Michała Nowaka. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla Zawiszy.

Niespełna 180 sekund po zmianie stron bydgoscy juniorzy podwyższyli wynik na 2:0. Rzut rożny wykonywał wtedy Jakub Łukowski. Dośrodkowaną przez niego futbolówkę przejął na głowę obrońca Mateusz Mazalon i nie dał szans obrony golkiperowi Zagłębia. Zawisza kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, jednak w 83 minucie stracił gola. Jeden z zawodników gości wykonał prostopadłe podanie i piłka trafiła między obrońców gospodarzy. Do futbolówki dopadł Artur Siemaszko i znajdując się w pozycji sam na sam z Dominikiem Kowalskim posłał piłkę obok bramkarza do siatki.

Zawisza pokonał Zagłębie Lubin 2:1 (1:0) i poprawił świetny bilans rundy wiosennej, który obecnie wynosi: 8 zwycięstw i 1 remis. Pozostałe drużyny dopiero będą grały mecze 26. kolejki, ale wiadomo, że bydgoscy juniorzy utrzymają wysokie, szóste miejsce w tabeli CLJ (grupa zachodnia).

Szczegóły z meczu pod linkiem: >>>>>>>

Na zdjęciu: zdobywca drugiej bramki - Mateusz Mazalon.