Juniorzy Zawiszy tuż przed inauguracją rundy wiosennej w CLJ

Drużyna juniorów Zawiszy w najbliższy weekend zainauguruje rundę wiosenną rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów. W porównaniu do jesieni nastąpiły spore zmiany. Przede wszystkim odszedł trener Aleksiej Tierszczenko, który wcale nie panował nad podstawowymi obowiązkami. Juniorzy przygotowują się do występów w CLJ z innymi szkoleniowcami: Danielem Osińskim i Hermesem.

Nikt po Tiereszczence nie płakał. „Po jego odejściu jest lepiej, to widać od razu po atmosferze jaka panuje teraz” – ocenił jeden z piłkarzy. „Treningi nabrały na wartości i każdy jest pozytywnie nastawiony przed ligą. Wygrana z Kluczborkiem to obowiązek” – powiedział inny z zawodników. Kolejny junior stwierdził: „Nie ma czegoś takiego jak las przede wszystkim. Główny akcent teraz po przyjściu trenera Hermesa to taktyka, bo dużo się zmienia w porównaniu z tym co było wcześniej. Było dużo gier taktycznych. I nad tym pracowaliśmy przez ferie”.

Z drużyny odszedł jedynie Korneliusz Sochań, który zasilił seniorów drugoligowej (trzeci poziom rozgrywek) Kotwicy Kołobrzeg. Kadra jest bardziej liczna, bowiem jest w niej 24 zawodników. Juniorzy Zawiszy rozegrali cztery spotkania kontrolne z rówieśnikami innych drużyn. Wszystkie mecze odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej. Wyniki były następujące:

07.02.2015: Zawisza – ŁKS Łódź 0:2 (0:1)

02.2015: Zawisza – Polonia Warszawa 2:2

02.2015: Zawisza – Warta Poznań 1:3

02.2015: Zawisza – UKS SMS Łódź 1:1

02.2015: Zawisza – ŁKS Łódź 1:1

Juniorów Zawiszy czeka trudna walka o utrzymanie. Może jednak po szkoleniowych roszadach to zadanie okaże się wykonalne.