Po efektownej wygranej ze Stilonem juniorzy Zawiszy opuścili strefę spadkową

Wczoraj w meczu 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Zawisza Bydgoszcz podejmował na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej ostatnią drużynę w tabeli, Stilon Gorzów Wielkopolski.

Gospodarze odnieśli efektowne zwycięstwo 5:0, prowadząc do przerwy 2:0. Dwie bramki zdobył Artur Olszanowski (28 i 32 minuta). Po zmianie stron bramkarza przyjezdnych Gabriela Kodzisa pokonali kolejno: Michał Cywiński (60 minuta), oraz zmiennicy Aleks Sieradzki (63 minuta) i Krystian Born (77 minuta, po asyście Daniela Włosińskiego).

Juniorzy Zawiszy wiosną idą jak przysłowiowa burza. Kolejno odnotowali wyniki: z MKS Kluczbork (u siebie) 3:0, ze Śląskiem Wrocław (u siebie) 2:1, z Lechem Poznań (wyjazd) 0:0 i teraz 5:0 ze Stilonem. 4 mecze i 10 zdobytych punktów to bilans godny pochwały. Zwraca uwagę fakt, że Zawisza strzelił swoim rywalom aż 10 bramek, a stracił tylko jednego gola.

Po meczu ze Stilonem bydgoska drużyna opuściła 13. (spadkowe) miejsce) i awansowała w tabeli o jedną pozycję wyżej.

Szczegóły meczu pod linkiem >>>>>>

Na zdjęciu: Artur Olszanowski.