Po remisie w Zielonej Górze juniorzy Zawiszy nadal w CLJ

Juniorzy Zawiszy Bydgoszcz w przedostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów sezonu 2014/2015 wczoraj zagrali w Zielonej Górze z miejscowym UKP.

Gospodarze, zajmujący trzynaste, spadkowe miejsce w tabeli koniecznie chcieli wygrać, aby myśleć o zachowaniu ligowego bytu. Z kolei bydgoszczanie też pragnęli zdobyć przynajmniej punkt, który zapewniłby im utrzymanie.

W 24 minucie UKP zdobyło prowadzenie. Jeden z zawodników gospodarzy przy linii końcowej boiska minął Rafała Wlazło, zagrał piłkę wzdłuż bramki a Radosław Żebrowski po tzw. krótkim rogu trafił do siatki. W tej sytuacji Dominik Kowalski nie mógł nic zrobić. W 44 minucie padło wyrównanie. W polu karnym faulowany był Michał Cywiński i sędzia Zbigniew Dobrynin z Łodzi zarządził „jedenastkę”. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem nie dał szans obrony Robertowi Kucie.

W drugiej połowie bramki nie padły i mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1. Ten rezultat dał juniorom Zawiszy utrzymanie w CLJ. Młodzi zawodnicy z Bydgoszczy na szczęście stanęli na wysokości zadania, bo przez nieudolność niektórych osób w klubie, ich wiosenny trud mógł pójść na marne.

Na zdjęciu: Michał Cywiński (nr 16, na pierwszym planie z piłką), Kamil Zieliński (z lewej) i Mateusz Mazalon.