Porażka w Grudziądzu na inaugurację CLJ

Wczoraj juniorzy Zawiszy Bydgoszcz zainaugurowali występy w Centralnej Lidze Juniorów. Bydgoszczanie zmierzyli się w Grudziądzu z miejscową Olimpią. Kadra meczowa liczyła jedynie 14 zawodników. Grudziądzanie w I kolejce ulegli wysoko (0:6) w Chorzowie – Ruchowi. Chcieli więc pokazać, że potrafią grać w piłkę. Zawisza w I kolejce przełożył mecz zabrskim Górnikiem. Już w 10 minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Oskara Trzepacza. Na 2:0 w 34 minucie podwyższył Nikodem Ceyer. Do przerwy Olimpia utrzymała dwubramkową przewagę. Po zmianie stron Zawisza dążył do zdobycia choćby kontaktowego gola. W 66 minucie ta sztuka się udała, a autorem trafienia był Arkadiusz Gajewski. Bydgoszczanie cieszyli się tylko niespełna 300 sekund, ponieważ do wyniku 3:1 doprowadził Oskar Trzepacz. W tej samej minucie gospodarze również się zmartwili. Powodem było ukaranie ich obrońcy Miłosza Węgierka czerwoną kartką. Grudziądzki zawodnik najpierw zobaczył w ręce sędziego Jacka Leske ze Świdwina żółty kartonik, a że już kilkanaście minut wcześniej był upomniany, arbiter za drugą żółtą kartkę pokazał mu czerwoną. Grający w osłabieniu gospodarze dzielnie bronili korzystnego wyniku. Dopiero w 2 minucie doliczonego czasu gry drugą bramkę dla Zawiszy ponownie strzelił Arkadiusz Gajewski. Bydgoski junior Daniel Włosiński, zapytany przeze mnie, czy była szansa na punkt w Grudziądzu, powiedział: „Była. W drugiej połowie mieliśmy dużą przewagę, mieliśmy sytuacje bramkowe. Bramki straciliśmy po błędach indywidualnych. Z gry nie byliśmy słabsi”. Trener Olimpii Leszek Piśko był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Chwalił ich zwłaszcza za to, że zwyciężyli, grając od 71 minuty w dziesięciu. Trener Zawiszy Aleksiej Tiereszczenko powiedział mi, że go na meczu w Grudziądzu nie było! Trudno więc określić jak ocenia postawę drużyny. Potem stwierdził, że po skład mam przyjść w poniedziałek do klubu. Dodał, że klub ma stronę internetową. Zapomniał jednak powiedzieć, iż informacji o juniorach tam nie ma praktycznie wcale. O przepraszam, jakieś jednak są. To kadra z poprzedniego sezonu i ostatni odnotowany tzw. suchy wynik z meczu Bałtyk Koszalin – Zawisza Bydgoszcz 1:1, z 25 sierpnia 2013 roku! Te miesiące tak szybko biegną i zbliża się rocznica. Można i tak. Od razu widać jak traktuje się zawodników, którzy mają być piłkarską przyszłością.

20 sierpnia (środa, godz. 14:00) juniorzy Zawiszy w CLJ podejmują Górnika Zabrze, który w II kolejce pokonał u siebie Odrę Opole 3:0.

Na zdjęciu: obrońca juniorów Zawiszy – Dawid Duma.

Galeria zdjęć ze spotkania na stronie Olimpii Grudziądz >>>>>