zamknij reklamę

W CLJ juniorzy Zawiszy Bydgoszcz nadal wygrywają

W meczu 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Zawisza Bydgoszcz zmierzył się dzisiaj w Koszalinie z miejscowym Bałtykiem, który znany jest ze świetnej pracy z młodzieżą i w ligowej tabeli plasował się o dwa miejsca wyżej (był dziesiąty).

Bydgoscy juniorzy podtrzymali znakomitą wiosenną passę i zwyciężyli na trudnym terenie 3:1, wygrywając do przerwy 2:1. Już w pierwszych minutach Zawisza objął prowadzenie. Po zagraniu reprezentanta Polski juniorów, Arkadiusza Gajewskiego, bramkarza Bałtyku pokonał Daniel Włosiński. Po blisko pół godzinie gry było już 2:0 dla bydgoszczan. Bramkę z rzutu wolnego, wykonywanego z około 25 metrów, uzyskał znakomitym uderzeniem środkowy pomocnik – Michał Cywiński. Gospodarze do przerwy zdobyli tzw. kontaktową bramkę.

Po zmianie stron Zawisza podwyższył na 3:1, a wynik meczu ustalił Krystian Born, który na boisku pojawił się jako zmiennik Artura Olszanowskiego. Kiedy bydgoszczanie utrzymywali się długo przy piłce koszalinianie nie mogli sobie poradzić. Bałtyk był jednak groźny zwłaszcza przy wykonywaniu stałych fragmentów gry. Jak ocenił szkoleniowiec bydgoskiej drużyny, Daniel Osiński, „był to mecz walki a jego podopieczni byli piłkarsko lepsi”.

Zawisza po wygranej z Bałtykiem awansował na jedenaste miejsce w tabeli, natomiast rywal spadł na dwunastą pozycję. 5 meczów (4 zwycięstwa i 1 remis) oraz 13 zdobytych punktów to wiosenny dorobek Zawiszy w CLJ.

Zdrowych i wesołych Świąt.

Na zdjęciu: Michał Cywiński (z lewej) i Daniel Włosiński (z prawej) podczas rozgrzewki.