W CLJ: Zawisza zatopił Arkę

W 24. kolejce Centralnej Ligi Juniorów dotychczas dziesiąty w tabeli Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w spotkaniu wyjazdowym z ósmą w rozgrywkach Arką Gdynia.

Zawisza wystąpił na Wybrzeżu m.in. bez powołanego do reprezentacji Polski juniorów – Arkadiusza Gajewskiego. Młodzi bydgoszczanie podtrzymali dobrą wiosenną passę (do tej pory 6 wygranych, 1 remis) i pokonali gdynian 3:1 (3:1). W 7 minucie Zawisza objął prowadzenie. Rzut wolny z ostrego kąta wykonywał Jakub Łukowski, a jego dośrodkowanie wykorzystał obrońca Mateusz Mazalon. Pięć minut później Arka wyrównała, ale to było już wszystko na co było stać w tym dniu miejscowych. Prowadzenie 2:1 dał Zawiszy Maciej Kona, który skierował piłkę do bramki po kolejnym dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego, tym razem z rzutu rożnego. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze pogrążyli samych siebie, gdy stracili gola po samobójczym trafieniu.

W kolejny weekend juniorzy Zawiszy zmierzą się w następnej wyjazdowej potyczce. Ich rywalem będzie opolska Odra.